Зміст
В основному, продакти потрібні в тих компаніях, які випускають власний продукт. А в тих, що займаються замовленнями від інших компаній, частіше працюють проджект-менеджери. Рекомендуємо мати під рукою, як відправну точку Вакансія Product Manager віддалено для детальнішого вивчення окремих розділів.
Table of Contents
Як правильно обрати менеджера по продукту?
Власне, ця людина повинна знати свій продукт найкраще в компанії, розуміти потреби користувачів та вибудовувати унікальні selling points для ринку – тому роль є дуже відповідальною. Перший продакт у компанії — її засновник та ідейний натхненник. Однак із часом кількість завдань, проєктів та команда зростають, а керівник фізично не може розірватися та повноцінно встежити за всім. Не потонути в комунікації між різними відділами, командами, замовниками та рутиною допоможе продакт-менеджер.
Кар’єрні шляхи Product Manager і Project Manager
Перший – це перейти із суміжної професії (розробник, тім-лід, тестувальник, менеджер з продажу тощо). Останній спосіб доволі складний і потребує багатьох годин навчання, проте все реально. Курс ProductMan 2.0 є чудовим ресурсом для тих, хто хоче розвинути ці навички та перетворити їх на успішну кар’єру Product Manager. Він пропонує глибоке занурення в кожен із цих аспектів, даючи студентам можливість навчатися на практичних прикладах і реальних проєктах. Стратегічне мислення, аналітичні здібності, комунікативні навички, розуміння користувацького досвіду і технічних аспектів продукту. Роль Product Manager залишається високо затребуваною в Україні, як і в інших країнах, особливо у світлі постійного розвитку IT-сектору.
Продакт-менеджер в IT і за його межами
Який рівень зарплати у нього і які перспективи працевлаштування? Ми рекомендуємо вам комп’ютерну академію «Крок» та її курси для тих, хто хоче в перспективі очолити свій напрямок, відділ чи всю компанію. Якщо продукт використовується в першу чергу як рішення для внутрішньої роботи великої компанії і вирішенні бізнес-завдань, то product manager повинен приділяти особливу увагу підтримці клієнтів. У цьому випадку знанням маркетингу та продажів можна пожертвувати і замість цього більше заглибитися в тестування, аналітику і роботу з фінансовими показниками. Насправді, тестування на користувачах має бути коником хорошого product manager.
Хто такий продуктовий менеджер?
Функції проджекта пов’язані безпосередньо з процесом та його контролем. Так, якби продакт вигадав велосипед, то проджект був би відповідальним за те, щоб кермо, колеса, педалі виконували свої основні функції бездоганно. А сам велосипед був виробленим без перевищення встановленого бюджету та готовим до експлуатації у вказаний строк.
При тому менеджера з продукту не варто плутати з проджект-менеджером. Продакт менеджер – це фахівець, який відповідає за стратегічне керування та розвиток продукту або послуги. Він знаходиться на перетині бізнесу, технології та дизайну і відповідає за розробку та впровадження продуктів, які задовольняють потреби користувачів і сприяють досягненню цілей компанії. Щоб ланцюжок «проєкт → продукт → проєкт» працював без збоїв, часто у команді потрібні обидва спеціалісти — продакт-менеджер та проджект-менеджер. Вони можуть працювати разом і займатись спільним продуктом.
- Часто замовники продукту не мають чіткого бачення результату.
- Якщо з’являється якась нова ідея, то її без проблем можна протестувати.
- Так, якби продакт вигадав велосипед, то проджект був би відповідальним за те, щоб кермо, колеса, педалі виконували свої основні функції бездоганно.
- У цьому матеріалі ми поговоримо про те, хто такий product manager, визначимо його роль та обов’язки на проєкті.
- У цьому випадку бюджет зазвичай обмежений, і основним завданням стає залучення перших користувачів для тестування концепції і пошук інвесторів.
Таким чином, успіх будь-якого цифрового продукту залежить від професіоналізму продакт-менеджера на всіх стадіях життєвого циклу – від зародження ідеї до виведення на ринок. Саме він несе повну відповідальність за те, щоб розроблене рішення було не просто якісно виконане, а й затребуване користувачами. Сьогодні на ринку праці з’являється все більше нових спеціальностей, назва яких років ми навіть не чули. До цього переліку можна зарахувати і професію продакт-менеджера.
Вивела на ринок більше 50-ти проєктів у ролі консультанта, працювала як Product Manager в SaaS, Gaming та EdTech нішах. Виростила лабораторію Нетехнічної IT-освіти IAMPM з хобі в міжнародний бізнес. Це добре для початку проєкту, коли у нас ще немає довіри з боку замовника. Тут клієнт спускає зверху “епіки” – чітко прописані бізнес-вимоги, у нього вже є бачення всіх етапів проєкту (roadmap) і список вимог (backlog) для кожної команди. Бізнес-аналітик, який виступає ще і як Proxy Product owner, просто розподіляє ці вимоги та стежить за їх оцінкою й виконанням командою. Така модель роботи, через час і при добрих відносинах може перерости в перший варіант, з більшою свободою прийняття рішень.
Він може використовувати свій досвід і знання для запуску свого власного бізнесу. Продакт-менеджер може просуватися кар’єрними сходами, обіймаючи вищі позиції всередині компанії. Наприклад, він може стати керівником відділу продуктів, заступником директора з розвитку продуктів або директором з розвитку бізнесу. Щоб стати успішним Product Manager, необхідно опанувати низку ключових навичок.
Продакт-менеджер задає усьому проєкту єдиний вектор розвитку, слугує містком у комунікації між різними командами, а також у взаємодії зі стейкхолдерами. Продуктовий менеджер визначає стратегічні пріоритети розробки та розвитку продукту. Тобто, від нього залежить, які функції та можливості розробники мають реалізувати в першу чергу, з огляду на запити аудиторії, стан ринку, цілі бізнесу та ресурсні обмеження проєкту. Сучасні роботодавці хочуть, щоб кандидат на посаду продакт-менеджера був комунікабельним, організованим, здатним приймати рішення самостійно, нестандартно мислити та знати іноземну мову. Власне, проєкт-менеджери є важливим складником бізнес-процесу в IT.
Project Manager відіграє критичну роль у досягненні цілей проєкту, забезпечуючи ефективне управління ресурсами, часом і бюджетом. Ця професія вимагає високого рівня організаційних здібностей, уміння працювати з людьми та володіння методиками управління проєктами. Затребуваність професії зростає разом із ринком цифрових товарів та послуг.
Він виступає як сполучна ланка між командами розробки, маркетингу, дизайну та користувачів, забезпечуючи гармонійну взаємодію між ними. Одним із поширених варіантів розвитку кар’єри може бути перехід від керівництва одним продуктом до управління напрямком. Таким чином, можна охопити всю лінійку компанії і зайняти С-Level позицію.
Автор доступно розповідає, як проводити пріоритизацію беклогу, грумінг беклогу і планування спринта. Вона сприяє розумінню основних питань, які слід вирішити під час створення продукту. Успіх продукту – це головна мета для кожного, хто працює над його створенням. Що впливає на те, чи стане ваш продукт популярним і вигідним?
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/